AŞINMAYA DAYANIKLI BORULAR

Açıklama

Panzercrom® Hardpipe® standart aşınma plakalarından soğuk şekillendirme yöntemleri ile elde edilebilmesi mümkün olmayan, çok küçük çaplarda imal edilebilen, yoğun mineral aşınmalarına dirençli, sert kaplamalı çelik çekme boru mamülüdür.

Özel olarak tasarlanmış CNC kontrollü tezgahlarda üretilen Panzercrom® Hardpipe® konvansiyonel yöntemlerle üretilen bükümlü aşınma plakalarında yaşanan ana metal çatlak ve sert kaplama dökülmelerini önlemektedir.

Kaplamalar helisel olarak ve aşındırıcı malzeme akışına dik olarak imal edildiğinden kaynak bindi bölgelerinden erken aşınma sorunu söz konusu olmamaktadır.

Dikişsiz çelik çekme boru iç ve dış çaplarına kaplama yapılmak suretiyle imal edilen Panzercrom® Hardpipe®borularında birleştirme bölgesi bulunmadığından boru içinde herhangi bir kaplamasız alan bulunmamaktadır.

Farklı alaşım ve sertliklerde imal edilen Panzercrom® Hardpipe® mineral aşındırmalarına karşı mükemmel çözüm sağlamaktadır.

Kullanım Alanları

Termik santral pnömatik kül sevk hatlarında, kireç hatlarında, çimento endüstrisi pfister kömür sevk hatlarında, geri dönüşüm tesisleri malzeme sevk hatalarında, muhtelif su arıtma tesisleri çamur pompa hatlarında, dik değirmen hava hatlarında vb.

Standart Ölçüler

Mekanik Özellikler

Mikroyapı

Östenetik matris içerisinde sert primer niobium karbür ve ötektik karbürler içerir.

Saf Kaynak Metali Sertliği
61 – 63 HRc
Isı Dayanımı
400 – 450 oC

Sevk Şekilleri
  • İç ve dış çapı kaplanmış borular
  • Muhtelif ölçülerde CNC kesimli borular
  • Dirsekler
  • T ve Y ayrıcılar
  • Redüksiyonlar
  • Standart ve özel ölçülerde flanşlı
Boru Çapları

Kaplanmış iç çap ölçüsü 60mm’ e kadar imal edilebilmektedir.Daha küçük ve farklı boru uzunlukları için lütfen irtibata geçiniz.