By clicking “Accept”, you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and assist in our marketing efforts. View our Privacy Policy for more information.

Blog Postları

Önerilen Post

En son eklenen postlar

Panzercrom Aşınma Plakası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Aşınma plakası farklı türdeki ana malzemeler üzerine sert dolgu kaynağı kaplanarak imal edilen aşınmaya dayanıklı kompozit çelik plakalardır.

Sert Dolgu Uygulamaları Sonrası Birleştirme Kaynağı

Birleştirme kaynakları sonrasında elde edilen kaynak metalinin yüzeyi, sert dolgu kaplamasının sağladığı aşınmaya dayanınımını sağlamayacaktır.

Metal Özlü Teller – Verim ve Hız Avantajı

Metal özlü teller, rutil özlü tellere ve masif tellere göre (SG2, SG3 vb.), yüksek verim ve yüksek kaynak hızı ile ön plana çıkmaktadırlar.

Kaynak Metali Sertlik Ölçümü - Test Parçasının Hazırlanması

Kaynak metali sertlik ölçümü, kaynak tüketim malzemelerinin, aşınma plakalarının veya birleştirme kaynaklarının mukavemetinin yorumlanabilmesi için şarttır.

Özlü Tel Nedir? Avantajları Nelerdir?

Özlü tel boru formuna getirilmiş bir çelik bandın (strip) içerisine toz halindeki çeşitli kimyasal bileşenlerin (öz-flux) doldurulması yöntemi ile üretilen, ürün tipine göre gaz korumalı veya gaz korumasız olarak çeşitleri olan ve gaz altı kaynak makinelerine takılarak kullanılabilen kaynak telidir.

Aşınma Plakası Nasıl Kesilir?

Aşınma plakası krom karbür yapısından dolayı oksi-asetilen veya oksi-propan yöntemi ile kesilemez. Mutlaka plazma veya lazer yöntemi ile kesilmelidir.

Özlü Tel Kullanırken Hangi Sevk Makara Tipi Seçilmelidir?

Konvansiyonel gazaltı kaynak yönteminde tırtıksız, V-oluklu sevk makaraları kullanılırken, özlü tel yönteminde V-oluklu tırtıklı sevk makaraları kullanılır.

Aşınma Plakası Sertliğinin Önemi

Asıl önemli olan kaplamanın bünyesinde oluşturulması gereken martenzit yapı içindeki primer karbidler ve bu primer karbidlerin oranıdır.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.